Zaprojektowana z myślą o zimie odzież dla turystów – czytaj na ten temat więcej

Być może za oknem jeszcze tego za bardzo nie widać, ale ogromnymi susami nadchodzi do nas zimowy czas. W końcu temperatura bardzo spadnie, a na niebie mogą ukazać się uwielbiane przez dzieci płatki białego puchu. Rozsądnie jest więc już teraz pomyśleć o odpowiedniej odzieży. Zwłaszcza, jeśli planujemy zimowy urlop spędzić aktywnie. Zimowa odzież sportowa będzie w tym wypadku strzałem w dziesiątkę.

W zimowej szafie aktywnej fizycznie osoby bez wątpienia muszą znaleźć się kurtki Goretex oraz kamizelki puchowe. Kurtki Goretex to produkty świetnej jakości, które mogą sprostać nawet najbardziej czepliwym klientom. Tkanina ta jest nie tylko odporna na oddziaływanie wody, ale również świetnie izoluje od niskiej temperatury (dowiedź się więcej). Kupując wersję z podpiętym polarem, zapewnimy sobie pożądane ciepło na nadzwyczaj zimne dni. Do tego Goretex jest odporny na uszkodzenia i bardzo dobrze znosi upływ czasu. Kurtka z takiej tkaniny służyć może nawet kilka lat i to zachowując swój idealny wygląd.

kurtka
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jest wyjątkowo wygodna, bo Goretex jest materiałem niekrępującym ruchów. Trzeba jednak pamiętać o jego dobrej konserwacji. Kurtka powinna być prana w specjalistycznych środkach piorących. Warto używać również impregnatów, które przedłużają żywotność membrany. Kamizelki puchowe to też ciepły element stroju, który sprawdzi się rewelacyjnie w odrobinę jednak cieplejsze dni. Są świetnym wyborem, jeżeli mróz jest mały, a do tego na niebie znajduje się piękne słońce - sprawdź puchowe kamizelki. Wystarczy wówczas założyć pod nie grubszy sweter, aby nie odczuwać zimna. Wybór kamizelek puchowych jest dzisiaj naprawdę szeroki. Wybierać można między modelami w różnych barwach oraz krojach. Największym wzięciem cieszą się jednak te leżące blisko ciała.

Kurtki Goretex i kamizelki puchowe to rewelacyjny element wyposażenia każdego ceniącego sobie ruch zimą turysty. Są niezastąpione w czasie białego szaleństwa, jak i wędrówek po górach. Zapewniają ciepło, nie krępują ruchów, a do tego naprawdę świetnie wyglądają. To odzież z najwyższej półki, jeśli pod uwagę weźmie się jakość. Jej wyboru nie będzie żałowała nawet bardzo wymagająca osoba. To zakup, z którego naprawdę nie warto rezygnować – sprawdzi się doskonale w różnych sytuacjach.