Z maluchem na szlaku. Jak przygotować się do górskiej wędrówki?

Być może właśnie zrezygnowałaś z aktywnego wypoczynku, obawiając się, że będzie on zbyt męczący dla twego malucha lub skomplikowany do przygotowania. Nie musi tak być. Dzieci lubią odkrywać nowe miejsca. Miej na uwadze jednakże, aby wybierając się na włóczęgę w góry z potomkiem odpowiednio się do tego przyszykować.

Wędrowanie z potomkiem po górach wcale nie jest niemożliwe, acz nie jest tak bezproblemowe jak w grupie dorosłych. Jeżeli nie będziecie nastawiać się na zdobywanie wierzchołków, a jedynie tak troszeczkę dłuższy oraz trudniejszy spacer, wszystko powinno się doskonale udać. Poniżej kilka wskazówek, jak zaaranżować górską wycieczkę dla małych dzieci. Górska włóczęga z malutkim dzieckiem musi być bezpieczna. Najważniejsze, ażeby zawsze dostosować ekskursję do możliwości oraz usposobienia dziecka. Wybierając dzień górskiej wędrówki, zwróć uwagę, aby aura była dobra oraz stabilna. Pamiętaj też, że trasa musi być krótka a także urozmaicona. Na szlaku musi znajdować się schronisko lub inne miejsce, gdzie możemy się schronić w przypadku załamania aury albo po prostu wypocząć.

Salon, apartament Jaguara w Londynie
Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Zgromadź ekwipunek. To kolejny istotny element przygotowań. Za każdym razem trzeba mieć z sobą dodatkowe ciepłe ciuchy – nawet w środku lata należy schować do plecaka kurtkę, czapkę oraz rękawiczki dla malucha. Wówczas nawet jeżeli pogoda ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pełne przekonanie, iż mały wędrowca nie zmarznie i dokończycie pieszą włóczęgę w miarę komfortowo. Konieczne są również ubrania na zmianę, gdyby brzdąc pobrudził się czy też przemoczył. Jeżeli twoje dziecko jest malutkie i będzie wędrowało razem z tobą w nosidle, szlak powinien być dostosowany do możliwości rodzica, który będzie niósł malucha.

Natomiast dla dziecka, które wędruje samo, droga od miejsca startu do schroniska czy też innego punktu wyznaczonego na postój nie powinna być dłuższa aniżeli 2 godziny. Zarezerwuj odpowiednio wcześniej noclegi Zakopane będzie doskonałym miejscem na eskapadę z maluchem.