Z jakiego powodu na wakacje należałoby dobrać piękne afrykańskie miasto Egipt?

Jak wiemy posiadamy na całym świecie bardzo wiele ślicznych miejsc. Można je odwiedzać przez calutki rok, gdyż są to też miejsca gdzie jest ciągle upalnie wręcz jak u nas jest śnieg.

Nie dosyć, że można zobaczyć piękne widoki oraz wykąpać się w czystym morzu, to jeszcze można zwiedzić ciekawe miejsca.
Warto na urlop wybrać Egipt. Jest to miasto na Czarnym Lądzie, które kusi swych turystów pięknymi pensjonatami i pełnymi piasku plażami. Sympatycy nurkowania także znajdą coś dla swojej osoby. To miasteczko, jakie słynie ze szmaragdowego morza oraz afrykańskiego słoneczka. Rodziny z dzieciakami również znajdą mnóstwo atrakcji, ponieważ niedaleko jest do morza i w 4-gwiazdkowym motelu jest przykładowo plac zabaw dla dzieci i basen. Jest to śliczne miasto, które można odwiedzać przez cały rok. Przebywając w Egipcie nie można nie zobaczyć najbardziej istotnych zabytków. Jakie to zabytki?
rozwiązanie

Autor: INTEGER S.A.
Na pewno należy zobaczyć piramidy w Gizie, jakie są świadectwem długiej oraz bogatej historii tego kraju. Zbudowane w XXV w. przed naszą erą wliczane są one do siedmiu cudów świata starożytnego.

Hej, sprawdź to, jeśli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Piramidy są najstarsze z całej listy cudów globu i co ciekawe przetrwały one jako jedyne do naszych dziejów. Najsłynniejsza jest piramida Cheopsa oraz przebywając w Egipcie po prostu nie można by jej nie zobaczyć. Wielki Sfinks w Gizie, to kolejny antyk, który jest konieczny do obejrzenia przebywając w Egipcie.

Jest to ogromny posąg leżącego lwa wykuty z pojedynczego bloku skalnego. Powstał on ok. III tysiąclecia p.n.e i jest jednym z najbardziej starych monumentów na globie. Charakterystyczną cechą Sfinksa jest to, iż nie ma on nosa.