Wycieczka rowerowa precyzyjnie wytyczonymi ścieżkami w paśmie Ślęży to wyśmienity sposób na aktywność poza domem.

Nie ma nic atrakcyjniejszego niż czynne spędzanie wolnego czasu. Rajd rowerowy w paśmie Ślęży to interesujące połączenie sportu i wypoczynku. Masyw Ślęży to składająca się z granitu grupa wyniesień, usytuowana niecałe 40 km na południowy-zachód od Wrocławia.

góry rankiem
Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com
Trzy główne, umiejscowione obok siebie wzniesienia to: Ślęża Wieżyca i Radunia. Wzgórza porośnięte są lasami mieszanymi -świerk, buk, dąb, sosna, brzoza. Drzewostan jest skutkiem sztucznych nasadzeń.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej informacji na ten wątek - odsyłam do strony www (https://www.eccotravel.eu/boliwia/), gdyż znajdziesz tam dokładne dane, które szczególnie Cię zainteresują.

Pierwotnie znajdowały się tu pastwiska. Ślęża i okolice są niebywale intratne dla mieszkańców Wrocławia, przypomina prawdziwe góry i leży o wiele bliżej aniżeli najbliższe pasmo Sudeckie - Góry Sowie. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni rowerów górskich.

Publikowany tekst całkowicie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zafascynuje Cię też oryginalna publikacja (https://www.kormoran-rowy.pl/), która zawiera pokrewne dane.

Wytyczone są tutaj dwa szlaki rowerowe: dla amatorów i trudniejszy - górski.

Ślęża to bardzo ładna góra, wznosząca się w kształcie stożka ponad otaczające ją równiny. Zauważalna jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów na terenie Dolnego Śląska. Metoda opisania tych ścieżek jest wzorowa. Jeżeli dodamy do tego gęstą sieć tras pieszych i nieopisanych dróg, to może okazać się, że Ślęża razem z pobliskimi Wzgórzami Oleszyńskimi i Kiełczyńskimi, oferuje mnóstwo możliwości górskiej jazdy na rowerze dla wszystkich bikerów ale również dla kochających piesze wędrowanie: od początkujących do wprawionych i marudnych. Cały ten obszar stanowi Park Krajobrazowy zatwierdzony w 1988 roku. Szczyty Ślęży i Raduni objęte są rezerwatami. Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów, zaproponowało dwa szlaki rowerowe łączące Wrocław i Ślężę. Przejazd tam i z powrotem to ponad 80 kilometrów. Wyzwanie nie tylko wypoczynkowe ale i wyczynowe. Przeczytaj więcej informacji

góry - Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewnia odpoczynek od wyboistych nawierzchni, którymi zazwyczaj biegnie niebieska trasa rowerowa, jak również wspaniałe widoki Ślęży z bliskiej perspektywy, odmienne od tych oglądanych z równin u podnóża masywu. Pomimo wszystko, cudowne krajobrazy i przyjemne przemęczenie po powrocie do domu, to zalety takiego rajdu za miasto. Wokół góry Raduni, wzdłuż granicy rezerwatu, wyznaczona jest wygodna droga gruntowa. Mamy natomiast kilka wyjść okrążenia Ślęży u jej podnóża. Ślęża jest obiektem przyrodniczym tłumnie odwiedzanym w ciągu całego roku, stanowiącym idealny punkt widokowy na pasmo Sudetów – zwłaszcza Gór Sowich i Nizinę Śląską z pobliskim Jeziorem Mietkowskim i nieco odleglejszym Wrocławiem. Droga rowerowa wokół góry Raduni może być doskonałym dodatkiem niebieskiego szlaku rowerowego wokół Ślęży.