W zdrowym ciele zdrowy duch – równowaga źródłem zdrowia.

Sport to samo zdrowie. Ten frazes znają praktycznie wszyscy – od najmłodszych dzieci po ludzi starszych. Czasami jednak, mimo znajomości tego powiedzenia, dziś, w zabieganym i nieco szalonym świecie niełatwo znaleźć chwilę na aktywny wypoczynek. Jesteśmy skupieni coraz bardziej na pracy zawodowej, karierze i sprawach czysto materialnych, niestety zapominamy o tym, co jest dla nas niezwykle ważne – czyli o ludzkim zdrowiu.

Zdrowia dieta, regularny sen i stała aktywność fizyczna to sprawy, jakie przy zdrowym dodatku pracy umysłowej zapewnią nam długie i , bezproblemowe życie. O ile zbalansowana dieta jest rzeczą na inną rozprawkę, o tyle dwa pozostałe elementy – sen i aktywność fizyczna są dość łatwe do omówienia, gdyż są praktycznie stałe dla większości z nas.

Dorosły człowiek potrzebuje praktycznie ośmiu h twardego snu dziennie. Nie każdy z nas jest w stanie zdrowo funkcjonować przy mniejszej ilości snu. Warto więc zadbać o jego odpowiednią ilość, gdyż jest on głównym źródłem energii dla ludzi. W momentach krytycznych, ludzie są w stanie przeżyć prawie tydzień bez pokarmu, jednakże taka sama ilość dni bez zmrużonego oka znacząco odbiła by się na naszym zdrowiu.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://calus-p.pl/36-lawki). Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie wahaj się i dowiedz się, jak działamy.

Dobrze jest więc kłaść się spać nieco wcześniej.

Wspomniana powyżej sprawność fizyczna również jest bardzo ważna. Jeśli nie mamy żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, to nie będzie tak naprawdę sprawą istotną, czy będziemy uprawiać biegi, grać w tenisa, czy pływać. Kilkadziesiąt minut solidnego wysiłku załatwi nam lepsze samopoczucie codziennie.

A w jaki sposób mają taką sprawę rozwiązać ci, którzy niestety z powodów zdrowotnych są zmuszeni uważać na nie przemęczanie się? Przykładowo, dobrym wyborem, zamiast biegania, będą lekkie rowery Łomża posłuży mi tutaj za przykład, jako, że jest jednym z kilku miast w kraju, gdzie działa wypożyczalnia takiego sprzętu. Mówi się przecież, że im rower jest lżejszy, tym jest droższy – w końcu ekstremalnie lekkie komponenty do budowy głównej ramy czy widelca są zdecydowanie droższe niż ich stalowe odpowiedniki. Jednak w przypadku, w którym ćwiczenia na tego typu rowerze mają być naszym głównym źródłem ruchu w ciągu dnia, warto zastanowić się nad jego zakupem. Przecież pieniądze można dość łatwo zyskać, a zdrowia niestety odzyskać nie jesteśmy w stanie. Więcej wiadomości na