W jakie miejsce najkorzystniej udać się na wakacje w Polsce

Lato za pasem, więc najwyższy czas na to, żeby przemyśleć sprawę naszych wakacyjnych wyjazdów i podróży. Polska jest krajem, gdzie pogoda nawet w środku lata potrafi płatać nam figle. Czasem latem potrafi być upalnie do granic możliwość, a bywa, że przez kilka tygodni bez przerwy wieje i pada deszcz. Decydując się na wakacje w Polsce warto wybrać takie miejsce, które umożliwi nam wypoczynek w sytuacji zarówno upałów, jak i w sytuacji burz i deszczów.

Niechorze
Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza ojczyzna to kraj interesujący pod względem turystyki, mamy tutaj możliwość organizować sobie wolny czas zarówno w górach, gdzie będziemy mogli spędzać wolny czas w nieco bardziej aktywny sposób oraz mamy też możliwość wyjazdu nad morze lub hotel we wrocławiu nad jezioro, gdzie poza spacerami będziemy mogli wypoczywać leżąc na plaży albo pływając kajakiem.

Przykładem miejscowości, które na pewno należy rozważyć podczas planowania wakacyjnych wycieczek jest Ustka. Miasto to ma bardzo dobrą lokalizację oraz znajdziemy tam mnóstwo sposobów na relaks. Mamy tutaj możliwość wypoczywać głównie na plaży, opalać się i kąpać w morzu. Jest tutaj także sporo zieleni, możemy wypożyczyć rowery i w ładną pogodę wyruszyć na wycieczkę z rodziną.

Poza tym w dni deszczowe znajdziemy tutaj dużą ofertę zabiegów na ciało i masaży. Miejsca takie jak Ustka są dość mocno uczęszczane w czasie wakacji i bez wątpienia należą do takich miast, do których jeździć mogą w głównej mierze takie osoby, które lubią dużą ilość ludzi. Duża ilość osób na plaży oraz na ulicach i deptakach może być uciążliwa.

morze
Autor: eutrophication&hypoxia
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej jednak strony powoduje to dużą konkurencję wśród najemców apartamentów i hoteli. Dzięki temu mamy możliwość wybrać miejsce, które najbardziej nam będzie odpowiadać. W miejscowością tego typu ponadto znajdziemy dużo restauracji ze świeżymi rybami prosto z połowu. Przykładem tego jest deptak w Ustce, gdzie wybór świeżych ryb jest bardzo duży w ofercie wielu restauracji.

Inną opcją dla osób, które wolą trochę mniej zaludnione miejscowości może być Niechorze. Jest to dużo mniejsze miasteczko, jednak wciąż dość popularne na tle innych nadmorskich miast. Tutaj w sezonie również znajdziemy wiele atrakcji zarówno dla dzieci (zobacz buty trekkingowe zimowe dla dzieci) jak dorosłych. Na pewno znajdziemy tutaj sporo przestrzeni na spacery oraz wypoczynek na plaży.