W jakich sytuacjach będzie przydatna karta przeżycia, najważniejsze funkcje, które oba spełnia.

Większość obecnie używanych kart i dokumentów posiada standardowe wymiary, to znaczy około pięć na osiem centymetrów. I praktycznie chyba każdy przy sobie coś takiego przy sobie nosi, czy będzie to dowód, karta bankomatowa czy też prawo jazdy. Jeżeli się takie osoby zapyta, jaka będzie najważniejsza karta, którą można przy sobie nosić, to z pewnością odmiennych odpowiedzi będzie co najmniej kilka, lecz zapewne mało kto wspomni o karcie, której na co dzień się nie spotyka.

Sarta survivalowa
Autor: Wallet Ninja
Źródło: http://www.wallet-ninja.eu/
Karcie, która może pozwolić na poradzenie sobie na bezludnej wyspie, na biwaku czy w leśnych ostępach. Zapewne niektórzy już się domyślą o co chodzi, bo oczywistym jest, że nie o dowód czy prawo jazdy. Karta, która pozwoli na to wszystko nazywana jest także kartą survivalową dostępna na stronie ten nieduży metalowy element zawiera praktycznie wszystko, co w ekstremalnych przypadkach będzie przydatne. Część osób pewnie zapyta, jak to się dzieje że tak niewielka karta survivalowa może mieć aż tak potężne możliwości, jej sekret tkwi w odpowiednim materiale i maksymalnym wykorzystaniu całej dostępnej powierzchni.

Najczęściej spotykana karta przeżycia wykonana jest ze stali odpowiedniej jakości, dzięki czemu nie stępi się przy pierwszej próbie przecięcia nią gałęzi.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj karpacz wycieczki jednodniowe podobne materiały - one też są godne uwagi.

Funkcji, które posiada jest taka ilość, że jeśli do wszystkich chciałoby się posiadać odpowiedni zestaw narzędzi, to do noszenia wszystkiego konieczny by był duży plecak.

Oczywiście w związku z tym że wymiary takiej karty są niewielkie, to nie można tu powiedzieć o dużym komforcie używania, ale też nie takie będzie wykorzystanie tych kart. W normalnych okolicznościach używać się przecież będzie wygodnego, solidnego noża albo ostrej piłki do drzewa.

Ale przecież na co dzień nikt takiego kompletu przy sobie nie będzie taszczył, a nieprzewidziane okoliczności mogą się trafić w najmniej oczekiwanych momentach. A karta survivalowa jest mała i zgrabna, nie zajmuje praktycznie wcale miejsca, bo raptem tyle co inne dokumenty, a w razie konieczności bardzo może być przydatna.

Zainteresowała Cię ta publikacja? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tutaj. Dla części osób ten artykuł to ciekawe podejście do tego tematu.

Z tego też powodu powinna zaliczać się do obowiązkowego wyposażenia każdego, kto lubi żyć w aktywny sposób (zobacz).