Urok nadmorskich miejscowości

Jeśli planujesz wakacje nad Bałtykiem, to oprócz wylegiwania się na plaży i moczenia się w morzu, koniecznie wybierz się na zwiedzanie nadmorskich miejscowości. A jest co zwiedzać! Gdynia, Kołobrzeg czy Sopot nęcą różnymi atrakcjami, ale prawdziwą perłą jest Gdańsk.

To niezwykłe, historyczne miasto pełne różnych atrakcji. Kusi nie tylko dwudziestoma kilometrami czystych plaż oraz szumem morskich fal, ale także licznymi zabytkami, galeriami i muzeami. Oczywistym punktem programu zwiedzania powinno się stać Westerplatte - miejsce, gdzie wybuchła pierwsza bitwa II wojny światowej, a w którym obecnie jest muzeum.

Zainteresowały Cię opracowane przez nas posty? Zatem z przyjemnością możemy powiedzieć Ci, że oczekuje na Ciebie nowy najnowszy artykuł pod tym linkiem.

Gdańsk
Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zobaczyć też Bazylikę Mariacką i Katedrę Oliwską oraz pospacerować malowniczym Traktem Królewskim i atrakcyjną ulicą Mariacką, wypełnioną sklepikami z wieloma gadżetami, wśród których królują sławne na całym świecie wyroby i biżuteria z bursztynu bałtyckiego. Więcej: .

Gdańsk to prawdziwy raj dla miłośników kultury – obfituje w festiwale, wydarzenia muzyczne, spektakle na ulicy i muzea. Także najmłodsi spędzą w Gdańsku miło czas, nie tylko budując fortece i babki z piasku na plaży, ale i zwiedzając ZOO w Oliwie. Po całym dniu pełnym wrażeń najlepiej odpocząć w pięknych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz na urzekającej bogactwem przyrody Wyspie Sobieszewskiej.

To tylko niektóre atrakcje i zabytki Gdańska.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji) inne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie - na pewno również Cię zafascynują.

To niezwykłe miasto pełne jest niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wycieczka do Gdańska zapewne będzie niezapomnianą przygodą dla