Spływy kajakiem – dla kogo?

Zagubieni w monotonnym, wielkomiejskim tłoku nie dostrzegamy napotykanych ludzi. Wiadomo - powszednia szarzyzna, zmęczenie, problemy osobiste a także szkolne.
Dopiero zmiana środowiska naturalnego (na wodne) pomaga nam dostrzec szerokie spektrum postaci, jakie otaczają nas.

Majorka
Autor: Dennis
Źródło: http://www.flickr.com

Być może wynika to po części z faktu, że woda nie jest tak zatłoczona jak miasto. Sądem hydrourbanologów niewielkie zagęszczenie ludności na terenie subekumeny wodnej łagodzi poziom napięcia, zaś intensywność barw natury wpływa korzystnie na obszar pola spostrzegania a także ostrość krytycznego percypowania. Kajaki Rospuda będą więc doskonałym odpoczynkiem a także sposobnością do prowadzenia obserwacji nad różnorodnymi typami charakterologicznymi.
kurs
Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Spływy kajakowe są też wspaniałą propozycją na doświadczenie wspaniałej przygody w gronie familii bądź znajomych. Są idealnym sposobem na czynny wypoczynek oraz bliski kontakt z naturą. Umożliwią oderwanie od codzienności, skupienie na wykonaniu konkretnego zadania, a dzięki temu odstresowanie. Wspólny spływ kajakiem okaże się na pewno fantastyczną przygodą dla rodzin z latoroślami. Poza zalecanym wysiłkiem na świeżym powietrzu, rozumieniem rzecznego środowiska, nowych miejsc przeważnie nieprzystępnych z lądu, opiekunowie maluchów mają możliwość nauczyć je poszanowania otoczenia, wytrwałości a także samodzielności.

Jeśli płyniemy w grupie spływ staje się wspaniałą przygodą - włóczęgą, w jakiej liczy się wspólny wysiłek oraz współdziałanie w grupie. Maluchy zintegrowane w takiej grupie świetnie same organizują sobie czas podczas obozowisk.