Przyciągający tropikalny klimat Indonezji

Równikowy klimat wysp Indonezji ciągnie każdego roku tysiące podróżników żądnych ciepłych plaż i interesującej kultury. Kraj ten oferuje doskonałe możliwości nurkowania wśród raf koralowych, we wrakach statków, surfing, wakeboarding, wędrówki przez dżunglę i podziwianie równikowej roślinności i fauny.

Entuzjaści kultury mogą oglądać buddyjskie i hinduistyczne kościoły, oraz muzułmańskie obiekty sakralne, bądź podziwiać popularny indonezyjski teatr lalkowy.
Indonezja to obręb paru tysięcy wysp i wysepek, który z pewnością zadowolą zarówno tych bardziej czynnych, jak i tych kochających leniuchowanie na plaży. Klimat tego kraju jest tropikalny, roczna temperatura praktycznie się nie waha. Wysoki sezon jest w okresie suchej pory, choć w okresie deszczów również da się jeździć. Archipelag Gili to autentyczny raj, gdzie z dala od świata, nie istnieje ruch kołowy mimo, że są tam obiekty hotelowe i bary i właśnie w jednym z owych miejsc jest możliwość spędzić kilka dni. Plaże Gili wyglądają jak wyjęte z bajki, czy też jak z reklamy, a tuż przy brzegu jest możliwość się zdecydować na pamiętne nurkowanie z żółwiami.
plaża
Autor: 4Logis.pl
Źródło: 4Logis.pl
Kuchnia tego kraju jest bardzo różna regionalnie. Bardzo sławnym indonezyjskim daniem jest nasi goreng, czyli smażony ryż ze słodkawym sosem sojowym, szalotką, czosnkiem, chilli i różnymi przyprawami, często podawany z jajem, krewetkami, czy też mięsem kurczaka.

Dzikie lasy deszczowe, niezliczone równikowe wybrzeża, zagadkowe wulkany i mieszanka urzekających kultur, to z tego względu ten rejon jest szczególnym obiektem wakacyjnych wypraw.