Pracowałeś za granicą? Sprawdź nasz artykuł – być może należy Ci się zwrot niepotrzebnie opłaconego za granicą podatku

W obecnych czasach właściwie nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się ukryć, że perspektywy pieniężne w naszym kraju, w szczególności w odniesieniu do młodych ludzi, nie są zbyt ciekawe. Nic więc dziwnego w tym, że sporo młodych osób decyduje się na wyjazd do innego kraju i pracę za granicą. To rewelacyjny sposób na zgromadzenie dużej sumy oszczędności, a dodatkowo na poprawienie własnych umiejętności językowych.

kalkulator i zwrot podatku
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również pracujesz albo pracowałeś za granicą, wówczas bez wątpienia zainteresuje Cię nasz poradnik. Okazuje się bowiem, że dużo osób płaci jednocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to najczęściej z nieuregulowanych kwestii prawnych, jednakże zawsze w takich przypadkach możesz ubiegać się o zwrot niesłusznie opłaconego podatku. Warto znać swoje prawa w tej kwestii, bowiem zwykle okazuje się, że chodzi o całkiem duże kwoty.

Zwrot podatku z zagranicy uregulowany zazwyczaj jest w państwowych przepisach prawa. Powinieneś poszukać konkretnych informacji na temat zwrotu podatku w państwie, w którym pracujesz, w sieci (lub też zajrzeć na ). Zazwyczaj jednak przepisy te wyglądają tak samo - dlatego opiszemy pokrótce tę możliwość na przykładzie Irlandii.
O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się tylko za ostatnie cztery lata. Jest to zdecydowanie nader ważna informacja, którą trzeba zapamiętać. Jeśli nie wystąpisz z odpowiednim wnioskiem w tym okresie, wówczas nie będziesz mógł już ubiegać się o zwrotu zapłaconego podatku.

Co równie istotne, o zwrot podatku możesz ubiegać się jedynie za lata podatkowe, które już się zakończyły. Wynika to zwyczajnie ze specyfiki materii jaką są podatki - urząd skarbowy właściwie każdego kraju musi mieć odpowiednią ilość czasu na to, żeby sprawdzić zeznanie podatkowe każdego pracownika - dopiero na tej podstawie dopuszczalne jest wykonanie zwrotu. Dowiedz się więcej:

Trzeba również podkreślić, że dużo krajów niestety przewiduje bardzo skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić tych, którzy niezbyt dobrze znają się na przepisach do ubiegania się o swoje pieniądze. Jeśli zatem nie czujesz się zbyt mocny w takich sprawach, wówczas możesz zwrócić się po poradę do bardziej doświadczonych ludzi. Na rynku działa sporo firm, które za niewielką opłatą są w stanie uzyskać należne Ci pieniądze. To bez wątpienia świetne rozwiązanie również dla zabieganych osób.