Polacy coraz chętniej wybierają dalekie podróże

Polaków decydujących się na egzotyczne wycieczki po sezonie stale przybywa. I nie powinno to nikogo dziwić ponieważ urlop jesienią to zdecydowanie dobry pomysł. Najważniejsze: wakacje jesienią najczęściej przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet.

Jesienne obniżki i promocje to sposobność, by pojechać na wakacje za mniejsze pieniądze. Tym, którzy o nich marzą, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży oferują dwa rodzaje tańszych wyjazdów: first minute oraz last minute. Cena wycieczek zazwyczaj odgrywa znaczącą rolę, jednak jest szczególnie istotna gdy tyczy się dalekich wojaży.
Takim odległym krajem może być Peru - kraj o niezwykle bogatej historii. To tutaj wszak narodziło się legendarne państwo Inków. W związku z tym żaden turysta nie wyobraża sobie by opuścić Peru bez obowiązkowego odwiedzenia Machu Picchu, Jeziora Titicaca czy Kanionu Colca. Tajlandia last minute - tam warto się wybrać.

Tajlandia
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy powinniśmy szukać wycieczki do Peru? Peru jest warte zobaczenie okrągły rok, mimo to, od grudnia do marca w górach jest deszczowo i wilgotno – lepiej wyruszyć między czerwcem a wrześniem, kiedy jest chłodno i bezdeszczowo. Wówczas też przypada pełnia sezonu turystycznego.

Do wyboru bardziej wyszukanych celów podróży, Polaków zachęcają też niższe niż w ubiegłym roku ceny takich wyjazdów. Spadek kosztów może być częściowo spowodowany zmieniającą się strukturą takich wyjazdów – więcej turystów obiera za cel podróży tańsze kraje, np. Tajlandia last minute, która z roku na rok zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Ten kraj to jej przedsmak, prawdziwa perła. Oczarują nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, niezwykła fauna i flora oraz oryginalna kuchnia. Poza tym kuszą niskie ceny i cudowna atmosfera. Kto raz odwiedzi Tajlandię będzie marzył, żeby tu wracać.Sprawdź, gdzie warto pojechać na wakacje.

Na pewno warto rozpatrzyć wyjazd po zakończeniu lata, zważywszy na fakt, że jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w nostalgię. Wyjazd na zagraniczną wycieczkę do miejsca, w którym nadal świeci słońce, jest przecież wspaniałym sposobem na przedłużenie lata.