Odprawa online jako uzupełnienie dla dobrze znanej odprawy przed wylotem samolotu

W obecnych czasach dyrektorzy linii lotniczych udostępniają swoim klientom dogodność skorzystania z różnorakich rodzajów odprawy przed wejściem na pokład samolotu. Zalicza się do nich zarówno klasyczna odprawa na lotnisku, jak i odprawa online odbywana poprzez połączenie internetowe za pomocą lub smartfona.

W naszych czasach, odprawa na lotnisku bywa znacznie bardziej szczegółowa niż jeszcze dziesięć lat temu, a przyczyną tego jest wciąż rosnące zagrożenie terrorystyczne. W związku z tym nie może nas gorszych fakt, że prawdopodobnie zostaniemy przed wpuszczeniem na pokład samolotu skrupulatnie przeszukani, jak również prześwietleni na podobnej zasadzie, jak przeszukany zostanie cały pozostający w naszym posiadaniu bagaż (sprawdź). Różnego typu wychodzące nieprawidłowości będą musiały stać się jak najszybciej wyjaśnione, żebyśmy mogli wejść na pokład samolotu.

lotnisko

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od norm obowiązujących u jednego z przewoźników, będziemy musieli posiadać przy sobie dowód osobisty i paszport, a w szczególnych przypadkach również książeczkę zdrowia lub zaświadczenie lekarskie, jeśli cierpimy na jakiegoś typu chorobę, która może mieć wpływ na to, w jaki sposób będziemy znosili niedogodności podróży samolotem. Natomiast, lecące pod naszą opieką dzieci będą musiały posiadać paszporty, tak samo jak transportowane przez nas psy lub koty.

samolot

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny zostać w nich wpisane zaświadczenia o stanie ich zdrowia oraz poświadczenie stwierdzenia, że zostały one zaszczepione przeciw wściekliźnie. Dopiero po rygorystycznym poznaniu wszystkich tych danych będziemy mogli przejść na pokład maszyny i zająć zarezerwowane przez nas wcześniej miejsce.

Powinniśmy również pamiętać o tym, że jeśli nasze postępowanie będzie powodowało jakieś niebezpieczeństwo dla znajdujących się na pokładzie klientów linii lotniczej, to prawdopodobnie zostaniemy wyproszeni z wnętrza maszyny na najbliższym lotnisku . Na szczęście, tak rygorystyczna odprawa na lotnisku przeprowadzana jest przede wszystkim przed pierwszym wylotem, kiedy nie jesteśmy jeszcze znani przewoźnikowi, z którego pomocy chcemy skorzystać. Trzeba również stanowczo podkreślić, że nie powinniśmy mieć za złe tak szczegółowej kontroli, gdyż wszystko rozgrywa się o nasze bezpieczeństwo i rzeczywiście tak też jest, pamiętajmy o tym oraz miejmy to nieustannie na względzie.