Odkryj w swoim dziecku zajawkę do jeździectwa. Zobacz propozycje.

Obecnie, kiedy dzieci w trakcie roku szkolnego spędzają większość czasu w szkole lub przed komputerami, rodzicom coraz bardziej zależy na tym, by w wakacje zorganizować swoim pociechom aktywny wypoczynek.

Z tego powodu wzrasta popularność różnorakich |obozów i kolonii, dzięki którym dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu wraz z rówieśnikami. Tematyka takich zorganizowanych wyjazdów jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każde dziecko będzie miało możliwość rozwijania swoich pasji, a co więcej uczenia się samodzielności.
dziecko na spacerze
Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z pomysłów na tego typu wakacje są z pewnością obozy konne. Warto sprawdzić: zobacz www (zobacz www). Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim, kolonia jeździecka daje nam gwarancję, że dziecko będzie znajdowało się na łonie natury i spędzało czas aktywnie w otoczeniu rówieśników. Na dodatek, jeździectwo niesie za sobą bardzo wiele korzyści, zarówno dla psychiki, jak i dla zdrowia fizycznego człowieka. Wpływa pozytywnie na kręgosłup, co jest niezwykle istotne przy obecnym trybie życia dzieci, które bardzo dużo czasu w ciągu dnia spędzają w pozycji siedzącej – zarówno w szkolnych ławkach, czy po lekcjach przy biurku ucząc się lub grając na komputerze. Jazda konna pozwala rozwijać się mięśniom, których nie pobudza żaden inny sport. Człowiek jest zmuszony pracować całym ciałem i w ten sposób nauczyć się nad nim panować.Co można jednakże uznać za najistotniejsze, kluczem do nauczenia się jazdy konnej jest właściwy kontakt ze zwierzęciem.

Zima, koń
Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com

Na tego typu kolonii dziecko uczy się wrażliwości – będzie musiało odnaleźć sposób na porozumiewanie się z koniem.

Poza tym, w młodym człowieku narodzi się poczucie odpowiedzialności – na tego rodzaju obozach dzieci zwykle nie tylko jeżdżą na koniu, ale także biorą czynny udział w jego pielęgnacji, na przykład czyszczą jego sierść lub zajmują się karmieniem.
W związku z wymienionymi powyżej zaletami jazdy konnej, dokonując wyboru dotyczącego wakacji dla swojej pociechy warto przemyśleć kolonię jeździecką, która niesie za sobą ogrom pozytywnych skutków. Należy jednocześnie mieć na uwadze, iż najistotniejsze zawsze są zainteresowania dziecka, w związku z czym powinno ono brać czynny udział w podejmowaniu decyzji o tym, jak spędzi nadchodzące wakacje. Obowiązkiem rodzica jest tu zgłębienie wiedzy na temat dostępnych opcji i co najwyżej zachęcanie dziecka do spróbowania czegoś nowego, w tym przypadku np. jazdy konnej.