Nieszablonowe pomysły na eksplorowanie Wrocławia

Przyjechałeś do chluby Dolnego Śląska i nie wiesz, co ciekawego można tu zobaczyć? A może jesteś Wrocławianinem i zamierzasz dokładniej poznać rodzinne miasto? W tym artykule znajdziesz kilka idei na zwiedzanie Wrocławia.

Śladami skrzatów

wrocławska starówka
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Figurki skrzatów to jedno z atrakcji Wrocławia i już na stałe zadomowiły się w świadomości mieszkańców. Skąd przywędrowały? Istnieje wiele legend, ale jedna z nich głosi, że tutejsze krasnoludki pojawiły się już w latach 80 XX wieku.

W owaym czasie na murach zaczęły pojawiać się rysunki z krasnoludkiem: radosny gnom w pomarańczowej czapeczce, z kwiatkiem w ręce. Dzieła te były efektem Pomarańczowej Alternatywy, która przy pomocy dowcipu i krasnali walczył z problemami komunizmu. Dzisiaj we Wrocławiu jest ponad 300 gnomów. Zachęcamy wszystkich by zorganizować wycieczki po Wrocławiu, by znaleźć najwięcej krasnali- http://ekotur.wroclaw.pl/. Kilka ekip mogłoby nawet walczyć między sobą o jak największą ilość odkrytych krasnali. http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html

Miasto mostów

Wrocław znany jest z tego, że ma sporo mostów. To także super motyw przewodni na wędrówkę po mieście. Polecam wiosną, kiedy można wypożyczyć rower miejski. W mieście buduje się coraz więcej dróg dla rowerów, więc jest to mega wygodna forma poruszania się.

Wycieczka po Odrze

Warto też wybrać się w rejs promem po rzece. Jest co zobaczyć, zwłaszcza na szlaku między Ostrowem Tumskim a ogrodem zoologicznym. Można też wypożyczyć kajak lub motorówkę. Osobiście polecam kajak – sporo przestrzeni do doświadczenia no i niezły trening.


Wycieczki dla łasuchów

kamienice na wrocławskim rynku
Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com

Co chwilę organizowane są tripy po restauracjach. Wrocławską kuchnię niezmiernie trudno jest nazwać, ponieważ jest to miejsce wielu tradycji, na które oddziaływały różne kulinarne tradycje. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi smakami, a przy okazji skosztować craftowego piwa. Wrocław może i nie posiada już browaru Piast, ale próżnię piwną wypełniły trunki z małych browarów.