Kolejny weekend, kolejny problem, czyli palcem po mapie w szukaniu nieodkrytych miejsc i fascynujących atrakcji.

Zbliża się weekend i nie masz pojęcia co z nim zrobić. Przeglądnąłeś już miejskie atrakcje na ten miesiąc i nie promieniejesz zachwytem. Być może następne dwa dni na kanapie przed telewizorem bądź z książką? Niekoniecznie. W Polsce jest wiele fascynujących miejsc, których prawdopodobnie nadal nie odkryłeś.

pokój hotelowy
Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście, żyjąc w naszym kraju, mamy możliwość cieszyć się zróżnicowaniem, ponieważ dokonując wyboru możemy zdecydować się na morze, góry albo jeziora. W każdym sezonie, prawdopodobnie prócz zimy, sławą cieszą się Mazury. Najprzyjemniejszy będzie wyskok obejmujący żeglarską przygodę. Z kolei morze, zapewne nie należy do najcieplejszych, jednak pragnąc błogiego spokoju oraz przesiąknięcia cieszącym się właściwościami zdrowotnymi jodem może stać się celnym wyborem. Na koniec oczywiście piękne, dumne oraz nieobliczalne góry. Uciekając od miasta nie mamy ochoty trafić do drugiego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to w pewien sposób połączyć.

widok z pokoju hotelowego
Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Dolnośląska przygoda

Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych, które kusi, ażeby zlokalizować i zabukować hotel w okolicach Wrocławia (szczegóły tu: odnośnik). Góry te oferują liczne atrakcje, które obejmują wieżę widokową na Kalenicy, Muzeum Ziemi Sowiogórskiej, ruiny zamku Rogowiec i mnóstwo innych. Niedaleko Wrocławia koniecznym miejscem do obejrzenia jest zamek w Książu, którego dawni posiadacze mieli jeszcze jedną własność w Pszczynie.

Dążąc tą drogą dotrzemy do Wrocławia, gdzie jest naprawdę wiele fascynujących zabytków, a miasto nocą to jeden z obowiązkowych punktów programu. Każdy kto zjawi się we Wrocławiu jest zobowiązany doznać nocnego życia we wrocławskich klubach oraz pubach. Z Wrocławia blisko już do Brzegu Dolnego, który jest niewielkim, jednak niezwykle przyjemnym miasteczkiem. Mając na uwadze na krótki odstęp między tymi dwoma miastami Brzeg Dolny powoduje przedłużenie miejsko-przemysłowej aglomeracji wrocławskiej.

Przynależy jest do niej Park Przemysłowy „Bukowice”, który jest jednym z korzystniejszych miejsc dla umiejscawiania biznesu blisko Wrocławia. Dużo przedsiębiorstw siadając do rozmów firmowych zamawia catering w Brzegu Dolnym i do późnych godzin nocnych rozmawiają na temat spodziewanego rozwoju - szczegóły: . Spędzając w taki sposób weekend doświadczymy nie tylko relaksu, piękna duchowego, ale możemy również zahaczyć o szczegóły, które mogą być istotne dla naszej przyszłej kariery zawodowej.