Nadchodzi Wielkanoc – cudowne i rodzinne święto, gdy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy trochę czasu

Święta Wielkiej Nocy w naszym kraju z reguły są kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w przemiłej oraz domowej atmosferze. Zasiadamy razem przy jednym stole, rozmawiamy, radujemy się.

wielkanoc w górach
Mamy szansę spędzić czas z dawno niewidzianymi członkami rodziny. To zawsze wielki dar. Może jednak przyszedł w tym roku moment, żeby lekko zmienić rodzinną tradycję?
Zwykle pewnie jest tak, że pani domu wiecznie krząta się w kuchni i nie ma nawet zbytnio czasu, by porozmawiać z dziećmi oraz wnukami. A kiedy już może zasiąść przy stole, jest zbyt wycieńczona, aby uczestniczyć w świętowaniu. Trzeba może podarować mamie prezent i zakomunikować, że teraz cała ferajna spędzi Wielkanoc (wybierz nadmorskie miasta na spędzenie wielkanocy) w górach. Nie powinniśmy oczywiście nazbyt nowocześnie podchodzić do zmiany, aby starsze pokolenie nie przyprawić o zawał, ale możemy zaoferować tradycyjną Wielkanoc w przytulnym hoteliku, gdzie odnajdziemy rodzinną i ciepła atmosferę. Potrawy będą identyczne, jak te przygotowane przez nas, ale plusem będzie to, że kucharka je dla nas przyrządzi. Zmywanie też nie będzie na naszej głowie. Dzięki temu zyskamy czas, żeby zrelaksować się przy kominku, powygłupiać się z wnukami oraz porozmawiać z dziećmi. Nabierzemy również ochoty na to, aby wybrać się całą rodziną na wędrówkę. góry są przecież takie cudowne. Aż żal byłoby nie iść gdzieś na kilkugodzinną wyprawę.

Należy próbować nowych rzeczy i nawet w długoletnie tradycje wprowadzać drobne przeróbki. Może okazać się, że są one przełomem.