Na szczęście minęły już czasy, kiedy Polacy nie byli w stanie swobodnie jeździć po świecie – dzisiaj chętnie wybierają egzotyczne wczasy

W dzisiejszych czasach mamy możliwość podróżować po niemal całym globie i cieszyć się urlopem na egzotycznych wyspach. Polacy rzecz jasna uwielbiają piasek i ciepłe wczasy.

Na pewno w sporej mierze jest to sprowokowane tym, że w ojczyźnie przez tak długi czas jest lodowata i przygnębiająca zima.
sri lanka last minute
Autor: Bjoern Schwarz
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie niezwykle popularnym kierunkiem stała się Sri Lanka. Kraj ten również nazywany bywa "Łzą Indii" i przez wielu postrzegany jest jak ich kopia. Jednak ci, którzy już tam byli, mówią, że jest to całkowicie inny kraj z własną kulturą i jedzeniem. Sri Lanka (tutaj) jeszcze do 1972 roku miała nazwę Cejlon. Przez kilkanaście lat była ignorowana jako kierunek urlopowy, ponieważ miała miejsce tam bardzo długa wojna domowa. Jednak kiedy spór szczęśliwie zakończył się na początku XXI wieku, Sri Lanca stała się edenem na ziemi dla biur podróży i dla wielu podróżników.
Wyspa nie jest ogromna, ale jest cudowna. Czysta zieleń przyrody i turkus mórz zachwycają co sekundę. Mamy możliwość tam spróbować przepysznego jedzenia, zwiedzać buddyjskie świątynie i odwiedzić sierociniec dla słoni. apartamenty spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Odnajdziemy tam wszystko, czego będziemy potrzebować - poczynając od niesamowitych widoków i zachodów słońca.

Toteż jeśli zainteresowała nas Sri Lanka last minute wczasy są najlepszym pomysłem w tym roku. W dużej ilości biur dostaniemy jeszcze wolne miejsca na wycieczki, a w niektórych nawet spore zniżki.