Mazury 2016 – czyli doskonały pomysł na wakacje

Mazury to idealne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i po prostu spędzić wakacje. Dzięki pięknu przyrody, czystemu powietrzu, różnorodności zabytków i atrakcji, które czekają na gości, Mazury co roku zwabiają tłumy, które chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka Polski.

Zainteresowanie urlopem na Mazurach jest bardzo duże. Niekiedy zdarza się, że noclegi na weekend majowy są niedostępne już na początku roku. Poszukując sieci noclegów: mazury wakacje 2016, łatwo się przekonać, że w niektórych miejscach, stali klienci dokonali rezerwacji tuż po ostatnim pobycie. Mazury to przepiękna kraina jezior, która słynie z nich również poza granicami Polski. Największe z nich – Mamry oraz Śniardwy to istny raj dla kochających sporty wodne.

Relaksować się można można na Mazurach w domkach nad samymi brzegami jezior, hotelach, polach namiotowych lub prywatnych kwaterach. Każdy, kto chce zacząć przygodę ze sportami wodnymi, może wypożyczyć wszelki niezbędny sprzęt, a nad bezpieczeństwem odpoczywających w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, czuwa doskonale do tego przeszkolone Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

jezioro
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Mazury mogą pochwalić się, poza pięknem naturalnego otoczenia oraz bogactwem miejsc do wypoczynku, także innymi atutami, które sprawiają, że czasami ciężko o noclegi na weekend majowy. Niewątpliwie Mazury wakacje 2016 to świetnie pretekst, by odwiedzić i zobaczyć najsłynniejsze pole bitwy w Polsce - Grunwald, miejsce pokonania Krzyżaków. Na Mazurach nie można się nudzić, gdyż na miłośników zwiedzania czeka wiele atrakcji. To między innymi cmentarze ewangelickie, zabytkowe dworki, pałace i parki.

Mazury to w okresie letnim również doskonałe miejsce rozrywek kulturalnych, które co roku przyciągają wielu wiernych fanów. Do wydarzeń, które odbywają się tu cyklicznie, należą imprezy muzyczne, jak Piknik Country, Giżycki Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty czy impreza dla fanów muzyki hip-hopowej w Ełku – Hip-Hop Tour.

Czy chcesz, przeczytać inne tego rodzaju materiały? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w artykule więcej porad. One zapewne również Cię zaciekawią!

Oprócz atrakcji muzycznych, często organizowane są wydarzenia z udziałem kabaretów, jak na przykład Mazurskie Lato Kabaretowe oraz Mazurska Noc Kabaretowa. Co więcej, Mazury słyną też z rezerwatów przyrody, a także znajdującego się na ich terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.