Legnica oczekująca na podróżników

Legnica to piękne, historyczne miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, jakie z pewnością należy zwiedzić.
Pomimo różnorodnych komplikacji w Legnicy uratowało się mnóstwo obiektów architektury zabytkowej.

wakacje 2014
Średniowieczne zabytki, kawałki murów obronnych z dwiema wieżami. Z okresu renesansu pochodzą fragmenty architektury zamku i ich dekoracja rzeźbiarska, a także nieliczne kamienice mieszczańskie. Na wzmiankę zasługuje bogato reprezentowana architektura i rzemiosło baroku. Hotele w Legnicy oczekują na wędrowców, gdzie w pełnym luksusie wypoczną po wysiłkach zwiedzania. Wysoki standard, pyszne posiłki i profesjonalna obsługa przyciąga nie tylko turystów indywidualnych.

Legnica wiązana jest głównie z lokalizacją prawie 50 letniego stacjonowania wojsk sowieckich. Pomimo przeróżnych problemów w mieście zachowało się wiele budynków architektury zabytkowej.
Legnica noclegi oferuje w okazałym standardzie - zobacz: noclegi w hotelu Kamieniczka. W całkowitym luksusie turyści odpoczną po wysiłkach zwiedzania. Duży standard, dobre jedzenie i kompetentna obsługa ciągnie nie tylko turystów indywidualnych. Z usług wynajmu korzystają firmy, tworząc rozmaitego typu spotkania integracyjne.
Miasto to posiada świetne usytuowanie, jest położona na krzyżówce szlaków komunikacyjnych o międzynarodowej randze. Ma to spory wpływ na postęp i rozkwit grodu.

Nie trzeba czekać aż do wakacji, aby obejrzeć intrygujące lokalizacje. By przybliżyć przeszłość naszym dzieciom i samemu sobie ją przypomnieć, wystarczy eskapada weekendowa w punkty warte uwagi.