Kraków jest jednym z największych i najpopularniejszych wśród odwiedzających miejscowości w Polsce

Ocenia się, że każdego lata odwiedza go parę milionów odwiedzających, lecz zapomnieć nie można o tym, że w mieście na co dzień mieszka i chodzi do pracy blisko milion mieszkańców. I mieszkańcy i turyści gdzieś muszą robić zakupy i sprawunku, trudno się więc dziwić, że na terenie miasta wybudowano kilka dużych centrów handlowych, funkcjonuje kilka dużych i małych bazarów i mnóstwo sklepów osiedlowych.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Handlowe centra otwarte są wszystkie dni w tygodniu, niekiedy do późnych godzin wieczornych. Te duże posiadają wszystko, co potrzebne, aby można w nich było przebywać całe popołudnia. Podstawą są oczywiście sklepy, najczęściej w tego typu centrum będzie się znajdował jeden duży market, w niektórych ulokowano również techniczny market. Uzupełnieniem są mniejsze salony i sklepy, gdzie nabyć można praktycznie wszystko, od butów oraz ubrań, poprzez ekskluzywne kosmetyki i biżuterię, a na produktach dziecięcych kończąc.

Jeżeli omawiany temat niezwykle Ci pasuje, to aby zdobyć dodatkowe informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (www.coraltravel.pl/wakacje/tunezja) i kliknij tutaj.

Rzecz jasna nie może zabraknąć czegoś dla ciała i ducha, na głodnych oczekuje kilka lodziarni, kawiarni i restauracji, a także wielosalowe kino (więcej o ofercie na

Największe centrum handlowe w Krakowie zlokalizowane jest na południu Krakowa, w okolicy kolejowej stacji Bonarka. Bonarka to ma całkowitą powierzchnię ponad 200 tysięcy metrów, a ilość sklepów w nim położonych wynosi blisko 250. Przez pół mniejsza, ale z podobną liczbą obiektów handlowych, jest Galeria Krakowska. Leży ona w zasadzie w centrum miasta, tuż obok dworców autobusowego i kolejowego. Z

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

dworca kolejowego jest bezpośrednie wejście do centrum, więc opuszczając pociąg można w zasadzie od razu zabrać się za zakupy.

Również blisko śródmieścia, tuż przy samej Wiśle położona jest Galeria Kazimierz, tam liczba punktów handlowych wynosi jedynie 160, lecz jest to jedno z najchętniej odwiedzanych dużych centrów na terenie Krakowa. Duża ilość klientów wybiera również mniejszej wielkości galerie, takie jak M1, Solvay Park czy Plaza.

Źródło: www.king-square.pl