Kraj kwitnącej wiśni last minute, wyprawa do Japonii

Przeciętna jednostka wie o Japonii tyle, że to państwo rozkwitającej wiśni. Wie również o tym, że japońskie auta, lub narzędzia są najlepszej jakości. A Japonia to państwo wyjątkowej kultury, niezwykle rozwiniętej technologii i roześmianych, dobrodusznych ludzi.

więcej
Autor: Takuma Kimura
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym sposobem, ażeby przekonać się o tym osobiście, jest wybrać się tam na wakacje (Japonia). Nastrój kraju kształtuje się inaczej na osobnych wyspach, lecz jest wyraźnie zróżnicowany na cztery pory roku. W czasie późnego lata i wczesnej jesieni, zachodzą w owym rejonie tajfuny, czasem wspólnie z opadami. Japonia leży w jednym z niezwykle aktywnych wulkanicznie i sejsmicznie rejonów świata, toteż także nagminnie występują trzęsienia ziemi, zdarza się tsunami wywołane trzęsieniem ziemi pod dnem oceanu.

Japonia - czytaj w serwisie - to wyspy, jakie leżą na nieco niestabilnym gruncie. Większość terenu zajmują pasma wyżynne pokroju wulkanicznego. Na wysepkach znajduje się nadzwyczaj dużo wulkanów, z czego spora część jest aktywnych. Wulkany są czczone przez wyznawców tamtejszej religii. Aby widzieć to, wystarczy skorzystać z propozycji Japonia last minute (kliknij tutaj). Japonia posiada bardzo poprawnie rozwiniętą sieć połączeń transportowych, autobusowych, kolejowych, powietrznych. W Tokio bardzo dobrze działa kolej podziemna i transport kolejowy. Bilety kolejowe kupi się w automatach, autobusowe u kierowcy. Środki transportu są prędkie i punktualne. Autostrady, drogi prędkiego ruchu, przewozy tunelami są płatne.

Kamelia japońska
Autor: cliff1066™
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to kraj gdzie nowoczesność pod każdym względem łączy się z bogatą historią, fenomenalna nowoczesna architektura dużych miast kontrastuje z drewnianą zabudową drobnych osad. Ów kraj słynie ze zdrowej, charakterystycznej kuchni.Zwiedzający ma sposobność posmakować pokarmów, których na pewno nie kupi w pozostałych częściach świata. Są to bardzo zdrowe potrawy, oparte na świeżych produktach. Sporo biur podróży oferuje podróże do tego odległego kraju. Najlepiej skorzystać z oferty Japonia last minute. Wyjazd bywa w takim przypadku o wiele tańszy, a niezatarte wspomnienia przywiezione stamtąd zostaną na zawsze. Taka wyprawa nie jest tania, lecz warta wszystkich pieniędzy.