Kierunek: stolica Grecji

Kolebka kultury europejskiej oraz demokracji, jedna z najchętniej odwiedzanych metropolii europejskich.
O Atenach można mówić w wielu kontekstach, gdyż ich historia jest nader bogata.

język
Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Do wakacji, gotowi, start!
Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Łączy się z rozkwitem cywilizacji starożytnych, z jakich wzięły początek obecne kultury Europy. Stolica Grecji jest cały czas zamieszkiwana a także rozbudowywana od 7000 lat. Nie będzie łatwo zdecydować, co jest tu najważniejsze do ujrzenia, dlatego że wiele z atrakcji, jakich nie odnajdziemy w informatorach, jest dla mieszkańców Grecji równie istotnych jak też godnych uwagi. Ateny to metropolia Grecji, będąca ważnym europejskim ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym – poczynając od Antyku. Według mitologii greckiej, Posejdon i Atena brali udział w turniejach, ażeby wywalczyć sobie prawo do tego najpiękniejszego miasta Hellady. Obywatele Aten na patrona pragnęli boga, który najpraktyczniej obdaruje ich.

Kliknij tutaj, żeby przekonać się, co podobny serwis udostępnił na taki temat. To na pewno także Cię zaciekawi.

Posejdon ofiarował Ateńczykom źródło na zboczu Akropolu, zaś Atena - drzewo oliwne, co zagwarantowało jej wygraną w sporze.

góry
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Turyści zazwyczaj odwiedzają reprezentacyjne atrakcje Aten, do których zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Propyleje, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam możesz Stoę Attalosa – obecnie zrekonstruowany starożytny portyk. Zwiedzający kierują się także w stronę Areopagu, forum Rzymskiego (dawny rynek miejski) z ruinami biblioteki Hadriana, Łukiem Hadriana i cmentarzem Keramejkos.

Stolica Grecji oferuje także mnóstwo wspaniałych szlaków spacerowych, jest także dobrze skomunikowana (metro), a jeżeli planujemy zwiedzać również obszary poza ścisłym centrum – należy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec jest jedną z najtańszych opcji takiej ekskursji.