Kierunek: stolica Grecji

Kolebka kultury europejskiej oraz demokracji, jedna z najchętniej odwiedzanych metropolii europejskich.
O Atenach można mówić w wielu kontekstach, gdyż ich historia jest nader bogata.

język
Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Do wakacji, gotowi, start!
Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Łączy się z rozkwitem cywilizacji starożytnych, z jakich wzięły początek obecne kultury Europy. Stolica Grecji jest cały czas zamieszkiwana a także rozbudowywana od 7000 lat. Nie będzie łatwo zdecydować, co jest tu najważniejsze do ujrzenia, dlatego że wiele z atrakcji, jakich nie odnajdziemy w informatorach, jest dla mieszkańców Grecji równie istotnych jak też godnych uwagi. Ateny to metropolia Grecji, będąca ważnym europejskim ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym – poczynając od Antyku. Według mitologii greckiej, Posejdon i Atena brali udział w turniejach, ażeby wywalczyć sobie prawo do tego najpiękniejszego miasta Hellady. Obywatele Aten na patrona pragnęli boga, który najpraktyczniej obdaruje ich. Posejdon ofiarował Ateńczykom źródło na zboczu Akropolu, zaś Atena - drzewo oliwne, co zagwarantowało jej wygraną w sporze.
góry
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Turyści zazwyczaj odwiedzają reprezentacyjne atrakcje Aten, do których zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Propyleje, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam możesz Stoę Attalosa – obecnie zrekonstruowany starożytny portyk. Zwiedzający kierują się także w stronę Areopagu, forum Rzymskiego (dawny rynek miejski) z ruinami biblioteki Hadriana, Łukiem Hadriana i cmentarzem Keramejkos.

Stolica Grecji oferuje także mnóstwo wspaniałych szlaków spacerowych, jest także dobrze skomunikowana (metro), a jeżeli planujemy zwiedzać również obszary poza ścisłym centrum – należy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec jest jedną z najtańszych opcji takiej ekskursji.