Kiedy w Polsce wciąż jest chłodno, powinniśmy uciec na południe — na Cypr

Każdy z nas śni już o tym, by w końcu było ciepło. Kupmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże latają tam bezpośrednie samoloty z Polski i już po krótkim czasie mamy możliwość, by radować się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście jest piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych perełek. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeżeli chcemy na Cyprze być więcej niż cztery dni, to dobrze byłoby, abyśmy wypożyczyli samochód i zwiedzili więcej. Larnaka jest świetnym miejscem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale też do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju.

Masz apetyt na inną tego typu publikację na opublikowany tutaj temat? Jeśli tak, to ochoczo kliknij ten link – to wiarygodna treść (https://www.hotelaltus.pl/pakiety)!

I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu cudownie. Możemy podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tam powinniśmy odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi oraz niesamowite mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może warto udać się w głąb kraju. Górzysty Cypr wydaje się być w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie biegnie leniwie w małych wioskach.

W kawiarenkach wypijemy świetną kawę oraz przekąsimy też smakowite specjały. Tubylcy na pewno będą się nam przyglądać z zainteresowaniem, gdyż nie przyjeżdża w te rejony zbyt duża liczba obcokrajowców.