Kaszuby jako urocza kraina na Pomorzu, posiadająca wiele do pokazania

Kaszuby to urocza kraina na Pomorzu, posiadająca dużo do zaoferowania, przede wszystkim jednak kusząca urodą krajobrazu, uroczymi jeziorami, przepięknymi lasami, spokojem i ciszą. Idealne dla tych, którzy chcą uciec od miasta.

Pejzaż Kaszub składa się z piaszczystych, szerokich plaż na wybrzeżu, ślicznych lasów, również sporych jezior. Kaszuby każdym kojarzą się nie tylko z naturą, ale także z przeróżną tradycją lokalnych zwyczajów i fascynującym, kolorowym folklorem.
festiwale
Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Bieganie
Autor: ASICS
Źródło: ASICS
atmosfera
Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com

Na Kaszuby powinno się pojechać nie tylko w czasie wakacyjnym. Święta na Kaszubach to okazja uczestnictwa we wspaniałych obrządkach, jakie są cały czas pielęgnowane. Święto Bożego Narodzenia na Kaszubach to moment bardzo znaczący.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj poza tym więcej szczegółów jezioro głębokie noclegi tu - te informacje również nie mogą pozostać pominięte.

W Wigilię mieszkańcy starają się wstrzymać od posiłków, dopiero po zachodzie słońca zasiadają do wspólnej kolacji. Jest ona postna i na ogół liczy dwanaście potraw, w skład których trafiają przeróżne płody rolnicze, groch, fasolka, mak, suszone grzyby, owoce, kapusta, ziemniaki, ryby. Specjałem wilijnym jest karp, albo śledź. Jednym ze świątecznych zwyczajów jest gwiazdka.

Odwiedź adres tej strony (http://eccotravel.eu/peru/) - specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy dodatkowe informacje na ten ciekawy temat. Wejdź w ten link - nie zwlekaj!

W kolorowym korowodzie przebierańców, jaki odwiedza domy uczestniczy kilka, czy też kilkanaście osób. Ten zwyczaj nawiązuje do poprzednich praktyk rytualnych, które miały zapewnić sukces, dobre plony i urodzajność. Wedle przesądów Kaszubów noc wilijna obfituje w rozmaite cuda. woda w stawach, jeziorach, strumieniach zamienia się na chwilę w wino, a zwierzęta mówią ludzkim głosem.

Do niezmiennie żywych obrządków Kaszub należą tradycje sobótkowe w postaci zabaw tanecznych przy ogniskach palonych najchętniej na pagórkach nad jeziorami.