Jeżeli wybieramy się nad Bałtyk, zwracajmy swoją uwagę na spanie!

Odpoczynek nad Bałtykiem, na przykład w Mielnie czy Sopocie zapewne dla bardzo wielu osób kojarzy się z magicznym smakiem dzieciństwa. Jednakowoż naturalnie chociaż zasadniczo uwielbiamy nasze morze, chociażby ze względu na jego mocno burzliwą historię, to jednakowoż w żadnym przypadku nie powinniśmy nie zauważać, że mimo wszystko Bałtyk ma nieco minusów. Cóż, fakty są takie, iż Morze Bałtyckie jest ostatnio trochę mniej urokliwe, niż wcześniej, lecz na szczęście nadal możemy być niesamowicie dumni z naszego morza.

Krynica Morska
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Fantastycznie, że są miejscowości turystyczne takie jak Władysławowo, Mielno (Zaplanuj wymarzone wakacje!), Łeba albo Międzyzdroje, bo no przynajmniej Polacy mogą wypocząć, chociażby w trakcie weekendu, choć dłuższe wakacje i tak są pewnie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wybierzmy sensownie miejscowość nadmorską, a zapewne będziemy pod wielkim wrażeniem.
Pomyślmy co możemy robić ciekawego gdy najzwyczajniej nie dopisze aura. Można śmiało powiedzieć, iż to tak naprawdę zależy od tego, w którym miejscu odpoczywamy. No bo jeśli będziemy odpoczywali w chociażby Świnoujściu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zajechanie na moment do RFN - chociaż kurorty wakacyjne w byłej NRD nie są wspaniałe, to jednak i tak to ciekawa odskocznia. Należy również mocno docenić Gdańsk, zatem jedno z bardziej wspaniałych miejsc na Starym Kontynencie. Kolebka Solidarności, piękne miasto, które tak naprawdę jest w czołówce, jeżeli w grę wchodzą warunki do funkcjonowania. Fajne są również parki narodowe, generalnie nadbałtycka przyroda jest mocno urokliwa.

zachód słońca na plaży
Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Warto także przemyśleć kwestię noclegów. Jeżeli jedziemy na weekend, pewnie wszystkie komfortowe, ale nie takie znowu wygórowane cenowo nocleg (czytaj więcej tani nocleg wrocław) w Krynicy Morskiej (Nie masz pomysłu na wypoczynek? Zobacz!), Jastarni albo Kołobrzegu będą zajęte. I dlatego sensownie rozumujący turysta musi jednak z wyprzedzeniem porozglądać się za miejscami noclegowymi. Zapewne nie będzie większą tajemnicą, że jeżeli poszukiwać wygodnego spania nad Bałtykiem, to wyłącznie w Sieci.

Jeśli podoba Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten odnośnik - z pewnością też warto zobaczyć tam (www.osadanaochodzitej.pl/) kolejny dający do myślenia post.

Doceńmy nasze morze, to całkiem atrakcyjne miejsce.