Jeśli potrzeba nam samochodu zastępczego w mieście Rzeszów szereg wypożyczalni aut proponuje nam usługi

Samochód jest dla wielu osób niezbędnym środkiem lokomocji. W wypadku, kiedy po kolizji nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, posiadamy szansę skorzystać z pojazdu zastępczego.

białe auto
Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, gdy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy wypadku (więcej informacji). Przejściowe auto, czy też zwrot kosztów za przewóz (zobacz także: przewozy do niemiec) jest nam zapewniony na podstawie kodeksu cywilnego, na bazie którego ubezpieczający jest zmuszony do zapłacenia zwykłych następstw strat. Zarówno w przypadku zdobycia auta zastępczego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam nieskończenie długo.

Na ogół TU zapewnia nam wóz na tyle dni ile potrzebujemy na naprawienie, lub zakupienie innego auta jeżeli kliknij tutamten został doszczętnie zniszczony. Jeśli przesuwamy za długo i zaniedbujemy tą sprawę, po wskazanym w umowie czasie samochód zostanie nam odebrany.

Przed wynajęciem auta zastępczego powinno się złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy odpowiednie oświadczenie, że postanawiamy skorzystać właśnie z owego rozwiązania. Ażeby nie ustalono, że chęć wynajmu auta zastępczego jest bezpodstawna, należy naświetlić, że pojazd jest nam niezbędny, gdyż służy nam np. do dojazdu do pracy, czy dowożeniu dzieci do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest dobrowolną umową cywilną i jej warunki określają strony ją zawierające. Jeżeli w umowie przewidziany został taki zapis, przypada nam darmowy najem samochodu zastępczego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie proponuje pojazdy zastępcze różnej klasy.
Trzeba również podkreślić, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie dostaniemy należnego samochodu, który należy nam się z ubezpieczenia autocasco, możemy wypożyczyć samochód na własny koszt i starać się o zwrot wydatków.

pomoc drogowa
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy po zameldowaniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie podamy jedynie numer szkody i numer polisy sprawcy kraksy. W takim przypadku wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z firmą ubezpieczeniową. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, żeby koszt najmu odpowiadała średnim kosztom w rejonie, bo ubezpieczający ma prawo odmówić całkowitej refundacji najmu pojazdu.