Jak wybrać portfel?

Wybór właściwego portfela często sprawia nam kłopoty. Na ogół w trakcie podejmowania decyzji inspirujemy się jego stylistyką oraz kolorystyką.
Rzecz jasna aspekty te są niesłychanie ważne, w końcu portfel powinien nam się podobać, jednakże powinniśmy kierować uwagę także na sposób zrealizowania, czy jakość zastosowanego materiału, aby móc przez długi czas korzystać ze swego nowiuteńkiego nabytku.

profesjonalna sala konferencyjna

Autor: Jason Wohlford
Źródło: http://www.flickr.com
Aruba

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com
kursy

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Dla rozwiania wszelkich kwestii warto przy tej okazji nadmienić o różnicach pomiędzy portmonetkami damskimi, a portmonetkami. Dość powszechne jest twierdzenie, że kobiety noszą portmonetki, zaś panowie portfele. Warto jednak pamiętać, iż portmonetki posiadają inny kształt.
Istotnym elementem w doborze należytego portfela jest określenie naszych wymogów. Jak dużo kart (kredytowych, dokumentów) mamy? Czy będziemy nosić portfel w kieszeni marynarki, spodniach, a może najzwyczajniej w torebce? W związku z tym jak duża powinna być jego pojemność. Mając zanadto nieduży portfel możemy mieć problem z pomieszczeniem niezbytecznych dokumentów, z kolei za duży będzie niewygodny w codziennym użyciu. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, którzy niezwykle często noszą portfele w kieszeniach. Kupując portmonetkę warto pokierować się tymi samymi kryteriami co przy wyborze konfekcji, czy też dodatków. Jego wygląd trzeba dostosować do naszego stylu, wieku i statusu. I tak jak barwny portfel z aplikacjami nie będzie pasował do portmonetki, tak samo skórzany portfel w dłoniach licealisty również nie będzie prezentował się znakomicie.

Saszetka przypinana w pasie zamiast portfela będzie stosowna, jeśli jesteś osobą aktywną, np. praktykującą sporty tj. kolarstwo czy wspinaczka (sprawdź koniecznie) górska.