Jak przygotować się do wycieczki rowerowej?

Planowanie wycieczki za każdym razem zależy od zakresu wyjazdu. Inaczej należy się przygotować na krótką wyprawę za miasto, zaś inaczej na kilkumiesięczną wycieczkę na koniec świata.
Bicykl ma być na pewno wygodny.

szlaki rowerowe kraków
Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

luksus
Autor: iStock
Źródło: iStock
Ford Ka jako przykładowy samochód marki Ford
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Brzmi to banalnie, jednakże na długich ekskursjach to właśnie wygoda jest najistotniejszą pożądaną cechą bicykla . Wcale nie liczba przerzutek (których nie zmienia się aż tak często), w żadnym razie nie rodzaj hamulców (liczy się wyłącznie jeden typ – sprawne), bądź materiał, z jakiego zrobiona jest rama. Na wygodę bicykla oddziałuje jego geometria, a więc pozycja, w jakiej będzie ci najwygodniej. Niektórzy przedkładają pozę kolarską, natomiast drudzy znów pozycję SPAcerową i żadna z nich nie jest ani zdrowsza ani gorsza. Z doświadczenia wynika, iż 3 najistotniejsze akcesoria w bicyklu wycieczkowym to: świetne opony, komfortowe siodełko jak też wygodne chwyty na kierownicy. Rowerowe sakwy. To właśnie w nich będziesz transportować swój rynsztunek i to one oddziałują na masę bicykla trasa turystyczna.

Jeżeli uważasz, że podane informacje są cenne, to odsyłam do strony www - w tamtym miejscu także są zbliżone tematycznie dane, które warto poznać.

Nie musisz od razu kupować sakw z wysokiej półki. Starczą te zwykłe, jakich brak wodoszczelności możesz łatwo nadrobić, wykładając je grubym foliowym workiem. Rzeczy warto pakować w nieduże woreczki (najlepiej w rozmaitych kolorach, ażeby łatwiej było je rozróżnić). Na początek selekcjonuj proste trasy turystyczne.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeczytać ten wpis. Jeśli masz ochotę na inne, to naciśnij hiperłącze i przejdź do kolejnej witryny.

/J]

Mimo że nie istnieje wielozadaniowy zestaw ubrań, jakie możemy wziąć ze sobą na każdy wyjazd, mamy pewne przetestowane zasady ich wyboru. Najistotniejszą jest reguła ubierania się na cebulę, czyli kilkuwarstwowo. Wyposaż się w odpowiednią mapę, dla przykładu szlaki rowerowe Kraków.