Gdzie najlepiej spędzić wakacje?

Polacy coraz chętniej spędzają wakacje zagranicą, obojętnie czy jest to Chorwacja, Grecja, Hiszpania czy może Włochy. Bardzo dużo podróżujemy po Europie, ale czy zwiedzając te wszystkie kraje nie pozbawiamy się widoku pięknych miejsc w Polsce, których jest cała masa? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że prawdopodobnie najpiękniejszym miejscem w Polsce jest Zakopane, zimowa stolica Polski, ale w moim odczuciu miasto to powinno być nazywane turystyczną stolicą Polski z prostego względu. Tam aż roi się od turystów, cały rok, dlatego warto przyjrzeć się temu miejscu z bliska, naprawdę warto.

zakopane-na-urlopie

Nie da się ukryć, że dla tych co preferują wypoczynek w lecie jak i dla tych co wolą odpoczywać zimą Zakopane ma wiele do zaoferowania. Osobiście jestem sporym zwolennikiem spacerów po górach latem, jest to niewątpliwie bardzo wyczerpujące zajęcie pod kątem fizycznym, ale gdy już osiągnę jakiś szczyt, jestem bardzo zadowolony z siebie.

Uwielbiam pływać na kajakach, wybrać się do lasu, pozwiedzać hale i pasące się tam owce, po prostu to miasto jest przepiękne latem, szczególnie dla tych co chcą wyjechać gdzieś obok miasta, gdzieś gdzie nie ma samochodów, spalin, szumu i ogólnie rzecz ujmując cywilizacji. Oczywiście samo centrum miasta takie nie jest, ale jest cała masa domków do wynajęcia w okolicy więc każdy kto tylko wyraża minimalne chęci odnalezienia czegoś dla siebie zrobi to bez przeszkód. Jeżeli ktoś natomiast uwielbia parki narodowe to zdecydowanie polecam Tatrzański Park Narodowy znajdujący się w okolicy, spacer po tym miejscu jest samą przyjemnością, widoki zapierają dech w piersi a widok strumyków górskich sprawia, że człowiek ma wewnętrzną ochotę odrzucenia tych wszystkich zdobyczy technologii i powrócenia na łono natury, tam skąd przyszedł mówiąc kolokwialnie.

Nie wiem czy kiedykolwiek jakiemuś miastu w Polsce uda się przyciągać tylu turystów co mieszkańcom Zakopanego, których jest ledwie ponad 25 000 co jest bardzo niewielką liczbą w porównaniu do tego ile osób rocznie odwiedza to miasto. Cóż, nikt nie jest dokładnie tego zliczyć, ale na pewno są to przynajmniej setki tysięcy osób z całej Polski. Ludzie z okolic Tarnowa czy Krakowa do Zakopanego lubią wyskoczyć nawet na jakiś 3-4 dniowy weekend, natomiast osoby z Warszawy, Poznania czy Szczecina już muszą planować tam pobyt podczas letnich wakacji bądź ferii zimowych, ponieważ jak można się domyśleć jazda zajmuje sporo czasu.

Podsumowując, Zakopane jest świetnym miejscem do wypoczynku, zarówno aktywnego jak i biernego. Dzięki bardzo rozbudowanej bazie hoteli oraz restauracji nigdy nie zostaniemy na ulicy z pustym brzuchem a lokalni ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów przez co co roku przyjeżdża ich do tego miasta coraz więcej.