Do których odległych krajów najkorzystniej polecieć? Jakie są warte uwagi? Jakiego rodzaju istnieją najbardziej ciekawe propozycje?

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak dziś. Otwarte granice i coraz więcej tanich biur podróży sprawiają, iż możemy polecieć faktycznie w każde miejsce. Jak myślimy o lotach to od razu mamy na myśli ciekawe, odległe kierunki, te, jakie być może odwiedzimy raz w życiu. Marzymy o nich, zastanawiamy się jak się przygotować do tego lotu, szukamy najlepszych ofert. A najlepsze jest to, iż mamy możliwości, żeby to zrobić. W dzisiejszym artykule dwa z pewnością ciekawe miejsca, jedno oraz drugie bardzo daleko od naszego kraju.

Jedne z nich to Tokio, czyli stolica Japonii. To piękne i nowoczesne miasto położone nad Oceanem Spokojnym, wraz z pobliskimi ośrodkami, typu Jokohama, Kawasaki oraz Saitama, liczy sobie około trzydzieści trzy - trzydzieści siedem milionów mieszkańców (sprawdź więcej). Miasto tworzą dwadzieścia trzy dzielnice, nazywane są okręgami specjalnymi, które składają się na rewir dawnego miasta Tokio po rozszerzeniu granic w 1932 roku. Jednak jak wspomnieliśmy niedawno, typu Tokio to mówimy też o całej prefekturze Tokijskiej, a również o niezurbanizowanych górskich terenach.

Sprawdź szybko ten świeży tekst (https://www.horyzont.net.pl/) - on z pewnością również Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam podobne informacje w temacie prezentowanej problematyki.

To dlatego ten cały miejski zespół określany jest po angielsku Greater Tokyo, co znaczy Wielkie Tokio. Tokio to najbardziej istotne centrum polityczne, handlowe, finansowe i edukacyjne. Nie istnieje konkurencja w Japonii pod kątem liczby siedzib biur, ministerstw lub wrocław hotele korporacji.

samolot
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Liczby nie zostawiają złudzeń, gdyż prawie pięćdziesiąt procent korporacji japońskich o najbardziej wysokim kapitale (powyżej miliarda jenów) ma tam własną siedzibę. Prawie dziesięć procent całej ludności w Japonii pracuje na terenie prefektury Tokio, wytwarzane jest tam aż 16,8% dochodu narodowego. Coraz więcej osób wybiera Tokio, popularne są więc loty do Tokio. Czasem można wyszukać interesujące oferty, więc za najlepszą cenę jesteśmy w stanie zwiedzić to niezwykłe miasto. Tak samo najlepiej pomyśleć o drugim omawianym mieście - Toronto. To najbardziej wieloetniczne miasto świata. Liczby nie kłamią, ponieważ zamieszkuje tam ponad 150 grup etnicznych. Według władz Toronto, to najbardziej zielona metropolia świata.

miasto
Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Faktycznie, prawie jedną piątą powierzchni pokrywają tereny zielone, co zdecydowanie odbiega od przeciętnej tego kontynentu, ponieważ najczęściej proporcja ta prezentuje się o wiele gorzej - jeden na dwadzieścia. Więc na każdego mieszkańca przypada 10 drzew, jednocześnie większa ilość jest pól golfowych niż w jakimkolwiek innym mieście. Rough Valley Park jest najbardziej dużym na świecie zielonym terenem w obrębie granic miasta, bo ma powierzchnię około 5 tysięcy hektarów Gdy będziemy w Toronto na pewno warto się do niego wybrać. Bez wątpienia to świetna oferta dla osób, jakie preferują wielkie miasta, ale i jednocześnie bardzo bliski kontakt z naturą. Loty z Warszawy do Toronto dostępne są przez cały rok, lecz w zależności od tego, jaki mamy miesiąc ceny mogą być różne. Jeżeli mamy więc w planach zwiedzić to niezwykłe miejsce, zaplanujmy lot wcześniej.