Dlaczego warto poznać Portugalię? Co możemy tam zobaczyć, jakie sekrety skrywa ten kraj? Co jest warte uwagi?

Portugalia jest niesamowicie popularnym miejscem wśród turystów. Co roku przyjeżdża tu wiele ludzi przywożąc stamtąd niezapomniane wspomnienia. Bez dwóch zdań, w Portugalii dostaniemy to, co najlepsze, czyli wspaniały klimat, niesamowite zabytki zróżnicowany krajobraz. Co jednakże poza tym, jakie są inne powody, żeby zwiedzić ten kraj?Portugalia ma wspaniały klimat. Przez to, że jest zlokalizowana w idealnym miejscu jest świetnym regionem na urlop.

wakacje w portugalii
Źródło: pixabay.com

Lata w Portugalii są słoneczne oraz gorące, a temperatura sięga czterdziestu stopni Celsjusza. Zimy zaś są łagodne, bo średnia temperatura wynosi dwanaście stopni. Kuchnia portugalska jest bardzo zróżnicowana. Najpopularniejsze są dania z mięsa, jak i ryby. Najpopularniejszy składnik to suszony dorsz, a mieszkańcy Portugalii potrafią z niego robić przynajmniej kilkadziesiąt dań. Gdy zawitamy do Portugalii na pewno powinniśmy spróbować zielonej zupy caldo varde, jak również potrawki z ryb Caldeirada. Portugalia ma niezwykłą przyrodę, nie na darmo określana jest jako ogród botaniczny Europy. Na pewno jest w stanie zachwycić każdego swoją niesamowitą roślinnością i światem zwierząt. Co istotne, aż dwadzieścia pmadera (https://www.eccoholiday.com/region/portugalia/madera/)procent ssaków należy do gatunków zagrożonych. Jeżeli Portugalia to na pewno plaże. Portugalia połPortugalia - https://eccoholiday.com/kraj/portugalia/ -t nad Oceanem Atlantyckim, jaki daje bardzo dużo. Przede wszystkim są tam wspaniałe zatoki, zapierający dech w piersiach krajobraz, cudowne wyspy, woda do tego jest czysta, a plaże piaszczyste. W tym kraju znaleźć możemy multum zabytków, zaś bardzo ciekawa jest stolica, to znaczy Lizbona.

portugalia plaża
Autor: steven milne
Źródło: http://www.flickr.com

Urokliwe uliczki zachęcają, żeby się nimi przejść, dobrze jest z pewnością wejść do pobliskiej kawiarenki, w jakiej w spokoju możemy napić się lampki wina i wsłuchać się w fado. W dzisiejszych czasach nie ma problemu, by pojechać do tego kraju. Granice są otwarte, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować Portugalia wycieczka. Możemy to zrobić samemu, ale jeszcze wygodniej zadbać o właściwą organizację, a dać nam to mogą w profesjonalny sposób biura podróży - . To tylko do nas należy decyzja, czy wolimy wyjazdy na własną rękę, czy może jednak lubimy mieć wszystko zapewnione oraz niczym się nie martwić. Jeden jak i drugi sposób jest wart wypróbowania.