Dalekie ekspedycje

Przebywamy w takim klimacie, że większa część roku to zimne i chmurne dni. Nic więc dziwnego, że dużo ludzi korzysta z wyjazdów do ciepłych krajów, gdzie zawsze dominuje ciepła pogoda. Człowiek jest istotą, która do istnienia potrzebuje słońca.

wakacje w egzotycznych miejsach
Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com
Promienie słońca w stosownych ilościach wzbudzają pozytywny wpływ na ludzkie ciało. Do najistotniejszych zaliczyć można stymulację produkcji testosteronu, również melatoniny. Ekspozycja na światło słoneczne w ciągu dnia pogłębia produkcję melatoniny nocą. Melatonina to rzeczywisty hormon wytwarzany przez system, który kształtuje jakość spania, a nawet spowalnia przebiegi starzenia. Jesienne zimne dni zachęcają do wyjazdów w gorące regiony chociażby na parę dni. To świetny sposób na doładowanie akumulatorów na zimowe miesiące. Taką sposobność daje propozycja egzotyka last minute.

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków jest Peru - jesteśmy tutaj -. Tam podróżuje się po to, aby zobaczyć Machu Picchu i zmóc szlak Inków, aczkolwiek ów kraj ma wiele więcej do zaoferowania. W Peru można chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, płynąć po jeziorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce.

Nie wahaj oraz zobacz w najnowszej treści, w jaki sposób podchodzi do takiego zagadnienia inny redaktor - jego artykuł też jest bardzo interesujący!

Lasy Amazonii pokrywają 60% przestrzeni kraju i są najbardziej biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi.

Sporo rodzajów roślin i zwierzaków wciąż oczekuje tu na odkrycie. Słońca, bogate dziedzictwo kulturowe, sztuka kulinarna, folklor i muzyka powodują, że podróż do Peru to niezapomniane doznanie. Podobnie atrakcyjną propozycją jest egzotyka last minute w Dubaju. Słońce promieniuje tam przez cały rok, można więc uczynić go metą krótkiej wycieczki weekendowej, albo również grupowych wakacji.

tropiki
Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto jest także wspaniałą opcją dla tradycyjnych, europejskich kierunków turystycznych. Najlepszym czasem na zwiedzanie tego miasta jest czas między wrześniem a majem, gdy przeciętna temperatura to około 30 stopni Celsjusza. W Dubaju mnogość i rozmaitość smaków może być nieraz aż przytłaczające. Wskazane jest wybrać się na przechadzkę pośród miejskich budek w starszej części, żeby móc spróbować regionalnych smakołyków. .