Czego musimy posmakować w Tajlandii?

Kraina uśmiechów to jeden z popularniejszych kierunków, jeżeli idzie o Azję Południowo-Wschodnią.
Wiele osób preferuje ów kraj, którym potocznie jest mieniona Tajlandia, jako cel swojej pierwszej podróży na ów kontynent.

wypadek
Autor: iStock.com
Spełnia ona wszystkie fundamentalne warunki: jest zupełnie bezpieczna, posiada obszerną ofertę noclegową w każdym cenowym przedziale, niezwykle łatwo podróżuje się po tym państwie, możemy zjeść wspaniałe pikantne dania oraz jest niezwykle egzotyczna. Jednak, czego należy posmakować w Tajlandii?
Radość
Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjeżdżając do kraju egzotycznego, jakiego kuchnia daleko różni się od tego, do czego żołądek europejski jest przyzwyczajony, nie sposób nie jeść czegoś innego. Uwielbiamy uliczne jedzenie, albowiem jest autentyczne, niedrogie i z pewnością bezpieczne. Nie powinniśmy się obawiać kłopotów żołądkowych – zasada jest taka – czym dalej od turystycznych knajpek, a bliżej do punktów, gdzie konsumują miejscowi, tym bezpieczniej. Przechadzając się ulicami Bangkoku, bądź pozostałych dużych miast, na każdym kroku jesteśmy zaczepiani propozycjami thai massage. Masaże głowy, stóp albo całego ciała – wszystko realne tutaj oraz teraz, na ulicy. Sugerujemy jednakże, ażeby pójść do profesjonalnych gabinetów, w którym to miejscu w zacisznym pokoju, z niesamowitymi wonnościami rozpylonymi w powietrzu, gdzie w tle słychać delikatną, cichą, orientalną muzykę następuje charakterystyczny masaż tajski.

Masażystka używa łokcie, kolana, stopy, specjalnych uderzeń dłońmi itd. Godzinny masaż ciała jest fenomenalny. Nie sposób nie posmakować w wielu miejscach, bowiem każdy jest nieco inny.