Co takiego każdy podróżny musi zwiedzić w słonecznej Hiszpanii?

Według mnie nie ma na Starym Kontynencie zbyt wielu ładniejszych państw, niż Hiszpania. Oczywiście bardzo lubię klimatyczne miejsca w Polsce, Grecji, Szwajcarii albo na Ukrainie, lecz jakoś bardzo ciągnie mnie do właśnie Hiszpanii. Może z tego powodu, że generalnie Hiszpanie to fajny naród? Zapewne jest to jedna z najważniejszych przyczyn tego, iż mocno się staram, aby jeden raz w ciągu roku udać się do Hiszpanii. Żywię wielką nadzieję, że na następne wakacje także odwiedzę ten niesamowity kraj.

hiszpańskie miasto

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Bo w końcu wakacje w Hiszpanii (sprawdź szczegóły: ) są niemalże we wszystkich przypadkach doskonałą okazją do tego, aby odpocząć, lecz również zjeść smaczne hiszpańskie smakołyki, poznać nieco inną kulturę, a oprócz tego wszystkiego zwiedzić atrakcyjne miejsca. Właśnie: co zatem definitywnie każdy podróżnik z naszego kraju musi zobaczyć w trakcie swojego pobytu w tym kraju? Cóż, według mnie świetnym miejscem jest chociażby Madryt. A więc stolica i największe miasto. Wspaniałe miasto, dostrzegłem, że niemalże nigdy nie usypia. W sumie nawet nigdy...

Choć w sumie Madryt (strona nieczęsto jest zamieszczanyMadryt (zobacz również wyjazd na mecz Real Madryt)kingach najładniejszych europejskich stolic. Rzym czy Budapeszt pewnie mają trochę więcej atrakcji, ale i tak sądzę, że przynajmniej 2 dni w stolicy Hiszpanii to podstawa. Przecież należy przekonać jak prezentuje się życie w Madrycie! Następnym niesamowitym miastem jest oczywiście Barcelona. Te miasta nie lubią się ze sobą - ciężko się owemu konfliktowi zbytnio dziwić. Każdy orientuje się, że Katalonia jest specyficznym regionem.

Barcelona to wspaniałe miejsce, być może nawet najładniejsze miasto w Europie. Prawdziwy majstersztyk architektoniczny! Choć należy zachować ostrożność. Stolica Katalonii jest niejako stolicą europejskiego złodziejstwa. To nie żart! Wcześniej myślałem, że mój znajomy z Hiszpanii mówi tak, ponieważ nie przepada za Barceloną. Jednakże potem spotkałem w hotelu ludzi, którzy po prostu zostali okradzeni. To wyraźnie pokazuje, iż Barcelona nie jest bezpiecznym miastem. Statystyki to niestety potwierdzają. A więc: Hiszpania to niesamowity kraj, a więc musisz skusić się na wakacje na powiedzmy jednej z wysepek.