Co ciekawego zaoferować może Rzeszów mieszkańcom oraz turystom, najciekawsze atrakcje tego miasta.

Rzeszów to stolica województwa karpackiego, zajmuje powierzchnię 116 kilometrów kwadratowych i liczy blisko dwieście tysięcy mieszkańców. Miasto to leży nad rzeką Wisłok, na obydwóch jej brzegach, na samej granicy Podgórza Karpackiego. W Rzeszowie krzyżują się duże kolejowe, lotnicze i drogowe szlaki, a do granicy ze Słowacją i Ukrainą jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.

Bardzo ciekawie przedstawia się oferta kulturalna, przemysłowa i oświatowa tego miasta, w pierwszej kolejności mocno rozbudowany tam jest przemysł informatyczny, chemiczny i lotniczy. Wspomnieć też należy o kilku uczelniach, w tym cieszącej się dużą renomą Politechnice Rzeszowskiej, które kształcą młodzież na wielu ciekawych kierunkach. Mimo, że przemysł jest tam obecny, to władze pilnują tego, aby zagwarantować właściwy klimat, dlatego też na terenie miasta jest wiele zieleni i uroczych, spokojnych miejsc - . Mieszkańcy cenią sobie bardzo warunki życia w tym mieście, a bardzo dobrze będzie o tym świadczyć ilość studiujących, którzy zostają w nim na stałe po ukończeniu nauki.Przeglądając turystyczne poradniki raczej nie znajdzie się w nich Rzeszowa na pierwszej stronie. Jest to jednak miejsce, jakie z jednej strony może sporo zaoferować swoim gościom, a równocześnie ma całkiem dobrze rozwiniętą bazę wypoczynkową i noclegową.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link apartament w Białowieży a poznasz o wiele więcej danych, które z pewnością wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

wnętrze pokoju hotelowego
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi w Rzeszowie to nie tylko duża liczba hoteli, ale również liczne apartamenty i pensjonaty o bardzo różnym standardzie. W praktyce nie zdarza się często, żeby wszystkie miejsca noclegowe zostały zajęte, może co najwyżej z wyjątkiem jakiś targów, kiedy hotele w centrum Rzeszowa mogą się zapełnić - www. A jeśli się już tam będzie, to nie można nie zobaczyć co najmniej kilku atrakcji rzeszowskich, jakie są naprawdę warte polecenia.

Duże wrażenie na odwiedzających robi z pewnością Rynek z Ratuszem, także parę świątyń ma bogatą przeszłość i można je zwiedzić.

Jeśli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykle przydatnego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Za to na ludzi aktywnych czekają liczne baseny, korty tenisowe, kręgielnie i trasy rowerowe, więc na nudę raczej się nie powinno tam narzekać.