Atrakcyjne miejsca, jakie należy zwiedzić na Mauritiusie

Zamyślasz podróż na rajską wyspę? Przeczytaj co warto zobaczyć na Mauritiusie kiedy już Ci się znudzi odpoczywanie pod palmą czy nurkowanie w krystalicznie czyściutkiej wodzie.
Atrakcje turystyczne, punkty widokowe, wodospady, piesze peregrynacje i botaniczne ogrody.

nocleg

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
internecie

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com
Tak wygląda Mauritius z daleka od plaż. Przy wodzie wykreowano reprezentacyjną dzielnicę grodu: port Luis Waterfront. Handlowe centrum przeznaczone głównie dla obieżyświatów, z ulicami upiększonymi wodotryskiem jak też wiszącymi nad głowami turystów barwnymi parasolkami. Wniebowzięci będą na pewno Filateliści, bo tuż obok, w ładnym budynku poczty mogli będą uzupełnić swoją kolekcję. Mauritius był piątym krajem na globie, który rozpoczął wydawać znaczki, zaś pierwsze z nich z ceną powyżej 1 miliona dolarów są uznawane przez profesjonalistów jako najrzadsze i najcenniejsze na świecie. Powinniśmy zatem dokładnie przemyśleć zakupy.
Rezerwat Siedmiu Odcieni Ziemi. Jest to jedna z w najwyższym stopniu znanych atrakcji turystycznych na Mauritiusie. Wydmy stworzone z powulkanicznej ziemi dosłownie mienią się barwami: czerwony, brązowy, zielony, purpurowy, niebieski jak też żółty. Efekt i jego intensywność zależą w wielkiej mierze od kąta padania światła i pory dnia.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Pokrewne wiadomości znajdziesz również tutaj coral travel last minute.

Park Narodowy Black River Gorges to doskonałe miejsce na spacerek bądź całodniową włóczęgę. Przy parkingu zaczynają się szlaki piesze, jakimi możemy dojść do kaskady bądź na punkt widokowy.

Ze szczytu, na którym ustawiony jest punkt widokowy podziwiać możesz piękną panoramę wyspy. Cicho, cudownie i malowniczo. Wstęp bezpłatny.